Kartony klapowe

W naszym sklepie internetowym znajdziesz kartony klapowe w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów. Posiadamy między innymi  kartony do przeprowadzki, kartony do paczkomatów, jak i uniwersalne pudełka klapowe. Karton klapowy jest najpopularniejszym opakowaniem kartonowym. Wykonany jest on według standardu FEFCO 201.
Podstawę kartonu klapowego tworzą dwa wymiary: długość i szerokość. Trzecim współczynnikiem jest wysokość. W tej właśnie kolejności są wymieniane. Rozmiary kartonów podajemy w milimetrach. Wielkości te odnoszą się do wymiaru zewnętrznego.

Wytrzymałość
W Naszej ofercie posiadamy kartony 3- i 5-warstwowe.
Kartony wykonane z tektury 3 warstwowej produkowane są w następujących rodzajach:
⦁ fala E – grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~1,5 mm,
⦁ fala B – grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~2,8 mm,
⦁ fala C – grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~4 mm.
Kartony wykonane z tektury 5-cio warstwowej charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością i są oferowane w dwóch rodzajach:
⦁ fala EB – grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~4,3 mm,
⦁ fala BC – grubość tektury (ścianki kartonu) wynosi ~6,5 mm.

Gramatura
Ostatnią cechą opisującą wytrzymałość kartonu jest gęstość tektury, wyrażana w  gramach/m². Im większa gęstość tektury, tj. jej gramatura, tym karton jest bardziej twardszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne.

Oferowane kartony klapowe sprzedajemy w wersji rozłożonej na płasko do samodzielnego złożenia, w paczkach w ilościach 10, 20, 25 , 50– w zależności od wielkości.

Wszystkie Nasze kartony klapowe wykonane  są z wysokiej jakości tektury falistej – wytrzymałej i trwałej. Dla wielu naszych Klientów niezmiernie istotny jest też aspekt ekologiczny, z dumą możemy więc powiedzieć, że nasze opakowania są przyjazne środowisku naturalnemu: nadają się do wielokrotnego wykorzystania, podlegają recyclingowi oraz ulegają całkowitej biodegradacji.

Kartony klapowe na indywidualne zamówienie

karton z nadrukiem

Nie znalazłeś rozmiaru opakowania, którego szukasz?
Możesz je u Nas zamówić „na wymiar”, z możliwością zamieszczenia Twojego nadruku.
⦁ wymiary kartonów podawaj zawsze w kolejności: długość, szerokość, wysokość i wyraźnie określaj czy podajesz wewnętrzne czy zewnętrzne, w mm czy w cm.
⦁ jeśli nie wiesz jaki rodzaj tektury będzie właściwy, podaj jak najwięcej szczegółów związanych z przeznaczeniem opakowań, które chcesz zamówić (obciążalność w kg, piętrowanie jedno na drugim na paletach itp.).
⦁ przedstaw swoje oczekiwania co do konstrukcji i pokrycia (szare czy bielone).
⦁ podaj  ilości opakowań, jakie Cię interesuje.

Są to podstawowe informacje, jakich potrzebujemy do określenia możliwości przyjęcia zlecenia na produkcję i przygotowania wstępnej wyceny.

Kartony klapowe wybierane są najchętniej!

Najchętniej wybieranym typem pudełek jest właśnie karton klapowy. A dlaczego? Dlatego, że takie kartony bardzo łatwo się składa. Są sprzedawane w formie płaskiej. Należy je złożyć samemu i zabezpieczyć taśmą. Pakowanie w kartony klapowe jest najpraktyczniejszym sposobem pakowania i jednocześnie najprostszym. Dodatkowo tego typu kartony są tanie, co także ma ogromny wpływ na ich popularność. Niska cena jest spowodowana tym, że do ich produkcji nie jest potrzebny projekt ani wykrojnik. Kartony te są wykorzystywane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy.

Zastosowanie kartonów klapowych

Kartony tego typu są naprawdę uniwersalne i sprawdzą się w wielu sytuacjach. Używa się ich w domach, magazynach, sklepach, firmach kurierskich i logistycznych oraz lokalach gastronomicznych. Służą nie tylko do wysyłki towarów, ale także podczas przeprowadzki, do przechowywania i segregowania oraz do pakowania prezentów i żywności na wynos.

Klasyczne kartony klapowe w kształcie sześcianu są bardzo uniwersalne i dzięki temu można do nich zapakować praktycznie wszystko, np. książki, akcesoria kuchenne, kosmetyki, artykuły wyposażenia wnętrz itd. Są także specjalne kartony przeznaczone np. do dużych płaskich przedmiotów takich jak obrazy.

Kartony klapowe, które oferujemy w naszej firmie, doskonale sprawdzą się w wielu przedsiębiorstwach, a szczególnie tam, gdzie odbywa się cyklicznie pakowanie paczek i magazynowanie towarów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22